Правила експлуатації матраців

При експлуатації матраца необхідно пам'ятати, що, як і будь-який інший виріб, його необхідно використовувати за призначенням. При цій умові, з дотриманням правил експлуатації матрац прослужить максимально довго.

Правила експлуатації матраців не складні — необхідно хоча б раз на місяць перевертати матрац, змінюючи положення "голова-ноги", і не рідше одного разу на три місяці перевертати матрац з одного боку на інший. Робити це необхідно вдвох, інакше ризик пошкодження матраца є досить високий.

Для того щоб матрац максимально проявляв свої властивості, необхідно, щоб він лежав на рівній жорсткій основі, або на каркасі з гнучкими (!) дерев'яними планками (ламелями), при цьому відстань між планками не повинна бути більше за 7-8 см. Не допускається експлуатація матрацу на основі менших розмірів — матрац буде неминуче пошкоджений.

Якщо матрац лежить на основі з гнучкими планками, використовуйте підматрацник, при цьому підійде і будь-яке старе простирадло — важливо вберегти тканину матраца від пилу, яка обов'язково буде сідати на неї з підлоги в проміжках між планками.

У разі серйозного забруднення матраца спробуйте очистити його сухим шматком поролону. Якщо не вийде, не ризикуйте мити або терти його з водою, бо обов'язково залишаться плями. Краще викличте спеціальну хімчистку.

Забороняється:

  • - використовувати матрац не за призначенням;
  • - стрибати на матраці;
  • - перегинати матрац при перенесенні;
  • - прасувати матрац праскою;
  • - розташовувати матрац поблизу відкритого вогню або нагрівальних приладів;
  • - зберігати матрац в приміщенні з відносною вологістю більш за 70%.